Mersin Karotçular

Mersin Karotçular

Mersin Karotçular

MERSİN KAROTÇULAR

Betondan aranan özelliklerin elde edilebilmesi için bileşime giren kum, çakıl, çimento ve suyun amaca uygun olarak ayarlanmış olması gerekir. Betonda aranan en önemli özellik genellikle basınç dayanımıdır. Basınç dayanımı diğer birçok özelliği de etkilediğinden karışım seçiminde en önemli faktör olarak görülür. Belirli bir basınç dayanımı sağlayacak karışım seçilirken karışımın ekonomik ve kullanıldığı yere göre işlenmesi kolay bir kıvamda olması gerekir. Betonun sertleştikten sonra numune alınması oldukça zor bir yöntemdir bu nedenle karot uygulaması geliştirilmiştir. Almanlar betondan numune almak için araştırmalar sonucunda şimdilerde karot makinaları olarak adlandırdığımız makineyi icat ediyorlar. Bu makine ile betonu silindir şeklinde delerek, silindir içerisinde kalan ve havuca benzetilen betonu çıkartmayı başarıyorlar. Havuca benzemiş olmasından dolayı havuç anlamına gelen Karot kelimesi ile adlandırılıyor. Böylece betonu silindir şeklinde delme işlemine Karot, bu işi karot makinaları ile yapanlara da KAROTÇU, ismi veriliyor..

Karotçular Mersin’yı çalışmak için seçerken şehir dokusuna ve yapılara göre seçmişlerdir. Karotçular Mersin’da büyük bir özenle çalışmaktadır. Karotçular Mersin’da çeşitli karot makineleriyle çalışırlar. Karotçular Mersin ‘da karot fiyatları hakkında sizlere gereken bilgiyi vermektedir.

Karotçular Mersin’da Karot makinesiyle silindir şeklinde betonun delinmesi, beraberinde beton binalarda ihtiyaç duyulan beton delme ve beton kesme gibi işlerinde yapılabilmesine olanak sağlamıştır. Karot makinaları günümüz teknolojisinde daha çok amaçlı kullanılır hale gelmiştir.

Karotçular Mersin’da çalışma alanlarını, karot testi alma, karot ile beton delme, karot ile beton kesme (çürütme) olarak sıralayabiliriz. Eğer binanızla ilgili dayanıklılık testi taptırmak isterseniz binanızın bir sütunundan karotçular Mersin kentindeki ekiplermiz vasıtasıyla, karot makinaları ile numune aldırtarak test edebiliyorsunuz.

Karotçular Mersin’da halen kullandıkları makineler aynı zamanda kullanırken çok dikkat ve uzmanlık isteyen makinelerdir. Bu makineleri kullanırken yapılacak ufacık bir hata aynı zamanda makineyi kullanan personelin uzuv kaybına varan zararlar görmesi demektir.

 12 Temmuz 2018, id:7876
telefonwhatsappmail